Aktualności‎ > ‎

Karambol pod Nowym Dworem Mazowieckim

opublikowane: 2 cze 2017, 05:45 przez Administrator ZSP Bolimów

Wypadki drogowe, również te z udziałem kilku pojazdów drogowych, to (zbyt częsta) smutna współczesna rzeczywistość. 1.06.2017 r. 30 uczniów klas mundurowych ZSP w Bolimowie brało udział w tego rodzaju zdarzeniu. Na szczęście… były to tylko ćwiczenia służb ratowniczych zorganizowane przez Szkołę Główną Służby Pożarniczej w Warszawie. Młodzież z Bolimowa wcieliła się w role pozorantów.

Wszystko było niezmiernie realistyczne. Na miejscu pozorowanego karambolu , oprócz pojazdów uczestniczących w wypadku, pojawiły się jednostki straży pożarnej wyposażone w odpowiedni sprzęt, ratownicy medyczni i służby porządkowe. Liczba poszkodowanych była tak duża, a obrażenia tak zróżnicowane, iż zaangażowano nie tylko naziemną pomoc medyczną, ale też lotniczą. Poszkodowani byli bardzo wiarygodnie ucharakteryzowani i wydawało się, iż naprawdę potrzebują natychmiastowej fachowej pomocy. Dobrze, że cała akcja to jedynie ćwiczenia, które mają zminimalizować ewentualne niebezpieczeństwa w realnym świecie.

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć dostępnej na naszym Facebooku.