Aktualności‎ > ‎

Wycieczka do Eksperymentarium w Łodzi

opublikowane: 9 cze 2017, 09:12 przez Administrator ZSP Bolimów

2 czerwca 2017 r. uczniowie ZSP w Bolimowie brali udział w wycieczce do łódzkiego Eksperymentarium. Było to częścią projektu unijnego „Rozwój kompetencji kluczowych Technikum w Głuchowie i Liceum w Bolimowie kluczem do sukcesu w obszarze edukacji na rynku pracy”, w którym szkoła bierze udział w bieżącym roku szkolnym.

Młodzież przekonała się, iż nauka nie musi być trudnym i przykrym (dla niektórych!) elementem rzeczywistości. Może też być świetną zabawą. Jest tylko jeden warunek! Wszystkiego należy doświadczyć „na własnej skórze”.
Zwiedzając wystawę Eksperymentarium trzeba wszystkiego dotknąć! Całość to interaktywne przedsięwzięcie, które w pasjonujący i zabawny sposób objaśnia często skomplikowane zagadnienia z różnych dziedzin nauki ( elektryczności, dynamiki, optyki, mechaniki, akustyki i dźwięku, logiki, biologii czy chemii). Dzięki takiej formie, różne zjawiska czy procesy omawiane na lekcjach stają się proste i czytelne dla każdego.

Uczniowie uczestniczyli również w grze tematycznej, czyli zabawie będącej dodatkową atrakcją podczas zwiedzania interaktywnej wystawy. Łączyła ona rozrywkę z elementami rywalizacji.

Dzięki grze tematycznej młodzież utrwaliła swoją wiedzę, aktywniej spędziła czas na wystawie i uczyła się współpracy w grupie.