Aktualności‎ > ‎

Wycieczka do Muzeum Marii Skłodowskiej-Curie

opublikowane: 12 cze 2017, 06:24 przez Administrator ZSP Bolimów   [ zaktualizowane 13 cze 2017, 03:26 ]

7 czerwca 2017 r. grupa młodzieży z klasy I odwiedziła Muzeum Marii Skłodowskiej-Curie w Warszawie. Wyjazd zorganizowano w ramach projektu unijnego „Rozwój kompetencji kluczowych Technikum w Głuchowie i Liceum w Bolimowie kluczem do sukcesu w obszarze edukacji na rynku pracy”.

Uczniowie wzięli udział w warsztatach "Chemiczna tęcza czyli co wiemy o pH" i na własnej skórze przekonali się, że nauka jest pasjonująca. Następnie obejrzeli pokaz chemiczny w wykonaniu dr Sylwii Nogi, która udowodniła uczniom, jak ciekawy i wybuchowy może być świat chemii i fizyki.

Na zakończenie grupa wysłuchała wykładu o promieniotwórczości i poznała ciekawostki z życia Skłodowskiej-Curie. Uczniowie dowiedzieli się jakie były konsekwencje odkryć słynnej chemiczki, a także zrozumieli ich znaczenie dla losów współczesnego świata.