Aktualności‎ > ‎

Wycieczka do parku linowego

opublikowane: 22 cze 2017, 00:38 przez Administrator ZSP Bolimów

Po całorocznych trudach nauki uczniowie klas mundurowych w Bolimowie zasłużyli na wypoczynek. 19 czerwca udaliśmy się na spontaniczny wyjazd do łódzkiego parku linowego „Arturówek”.

Po szkoleniu wstępnym przyszedł czas na praktykę. Przed wejściem na tor każdy z nas musiał przejść test sprawdzający opanowanie podstawowych zasad (przypinanie się, oznakowanie lin itp.) . Po szkoleniu część z nas udała się na trasę wysoką, a niektórzy na trasę tyrolską. Ta druga to potężny zastrzyk adrenaliny – podesty znajdują się na wysokości 10-15m nad ziemią. Trasa składa się ze zjazdów tyrolskich, w tym z przejazdem przez staw o szerokości ponad 120 metrów! Nogi drżały, ręce piekły od kurczowego trzymania się lin, czasami odzywał się ukrywany lęk wysokości, ale… nie było już odwrotu. Wszyscy daliśmy radę dopingując się wzajemnie. Po pokonaniu całej trasy bolały nas wszystkie mięśnie, byliśmy jednak szczęśliwi.

Z czystym sumieniem możemy polecić taki wyjazd każdemu. Wrażenia są niezapomniane a pokonanie własnego lęku jest tu największą nagrodą. :)